Nasza historia

Wszystko zostaje w rodzinie

Rodzinna winnica związana z regionem

Witajcie na stronie winnicy Nowy Młyn

Jesteśmy małżeństwem, które pasjonuje się podróżami i lubi degustować wino w różnych zakątkach świata. Bardzo chcieliśmy, żeby to, co lubimy robić dla przyjemności stało się naszym stałym zajęciem i sposobem na życie. I tak narodził się pomysł założenia winnicy. Idealny teren znaleźliśmy w miejscowości Łaziska koło Radomia. Decyzja zapadła szybko – będziemy uprawiać winorośle w Polsce i będziemy tworzyć wino, takie jak lubimy, czyli niepowtarzalne, bo charakterystyczne dla regionu, w którym powstaje.

 

Naszą rodziną przygodę z gospodarstwem ekologicznym rozpoczęliśmy w 2016 roku. Pierwsze nasadzenia winorośli rozpoczęliśmy dwa lata później

Nie było łatwo – trudne warunki, dużo pracy, stresu, ale w końcu w 2020 roku zabutelkowaliśmy nasze pierwsze wino, które nazwaliśmy Rocznikiem Pandemicznym. Bo jak wiadomo, pandemia to najlepszy czas na uprawę winogron 😉 bo nic nie działa tak odstresowująco na człowieka jak kontakt z naturą.

 

W kolejnym roku w naszej winnicy powstało 4 rodzaje wina, które zyskały uznanie wśród jego miłośników.

Kochamy i szanujemy naturę, która nas otacza, dlatego w naszym ekologicznym gospodarstwie  priorytetem jest zrównoważona produkcja roślinna i wysoka biologiczna jakość produktów.

 

Chcemy się rozwijać i dzielić naszą pasją, dlatego zapraszamy do naszej winnicy pod Radomiem! Chcemy, aby stała się wyróżnikiem dla naszego regionu, stawiamy na jakość premium.

 

 

CHARAKTER POLSKIEJ ZIEMI

“Kupując polskie wina docenisz pasję i pracę ludzi, którzy tworzą te wina, a także zasmakujesz w niepowtarzalnych nutach smakowych które oddają charakter polskiej ziemi”

EKOLOGICZNA UPRAWA

winorośli wymaga dużo cięższej pracy niż konwencjonalna, jednak dla nas winiarzy ekologiczna uprawa winorośli jest wartościowa ze względu na korzyści dla środowiska, zdrowia i smaku wina.

ZIEMIA

Uprawa ziemi w dobrej kulturze sprawia że ten żyjący organizm jest w stanie właściwie odżywić winorośl. Dzięki nawożeniu gospodarstwa obornikiem życie biologiczne bujnie się rozwija co z czasem przynosi wymierne korzyści.   Ekologiczna uprawa ziemi przynosi wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia ludzkiego. To podejście do rolnictwa promuje zrównoważony rozwój i może pomóc w zachowaniu naszej planety dla przyszłych pokoleń.

TECHNOLOGIA

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w winiarni jesteśmy w stanie precyzyjnie nadzorować proces winifikacji co skutkuje wysoką jakością naszych win.

Korzystamy z dóbr regionu

Nasz olej rzepakowy to produkt w pełni naturalny, pozyskiwany poprzez tłoczenie na zimno nasion rzepaku, pochodzących z naszych ekologicznych upraw, ma złocisty kolor…

więcej